Postní almužna

Postní almužna 2024

I letos je možné připojit se k charitnímu projektu Postní almužny. Začátkem postní doby budou v kostelích k dispozici papírové postní kasičky. Každý, kdo se k postní almužně připojí, může do kasičky odkládat částky v ceně požitku, který si v postní době odřekne. Přispěje tím potřebným lidem v našem regionu. Záměrem letošní postní almužny je přispět na vzdělávání dětí z potřebných rodin v naší farnosti a také na jejich aktivity ve volném čase. Každá koruna, kterou do kasičky vložíte, tedy pomůže některému dítěti. Kasičky budou v našich kostelech vybírat dobrovolníci Farní charity Řevnice v neděli na Boží hod Velikonoční 31. března nebo následující neděli 7. dubna 2024.

Postní almužna 2023

Postní almužna 2022

Postní almužna 2021

Farní charita Řevnice děkuje všem, kdo se zapojili do postní almužny a v době postní odkládali do papírových kasiček částky v ceně požitku, který si odřekli. Drobné i větší peněžní částky byly do kasiček ukládány s úmyslem pomoci lidem v nouzi. Výtěžek postní almužny v  roce 2021 činil 5000 Kč.

Postní almužna 2020

Farní charita Řevnice děkuje všem, kdo se zapojili do postní almužny a v době postní odkládali do papírových kasiček částky v ceně požitku, který si odřekli. Drobné i větší peněžní částky byly do kasiček ukládány s úmyslem pomoci lidem v nouzi. Výtěžek postní almužny v  roce 2020 činil 2000 Kč.

Postní almužna 2019

Farní charita Řevnice děkuje všem, kdo se zapojili do postní almužny a v době postní odkládali do papírových kasiček částky v ceně požitku, který si odřekli. Drobné i větší peněžní částky byly do kasiček ukládány s úmyslem pomoci lidem v nouzi. Výtěžek postní almužny v  roce 2019 činil 8504 Kč.

Postní almužna 2018

Výtěžek postní almužny v  roce 2018 v celé řevnické farnosti činí : 10 251Kč. Peníze byly použity na pomoc lidem v našem okolí , kteří se dostali do tíživé životní situace a zejména jejich dětem.

Postní almužna 2017

Výtěžek postní almužny v  roce 2017 v celé řevnické farnosti činí : 16 406 Kč. Peníze byly použity na pomoc lidem v našem okolí , kteří se dostali do tíživé životní situace a zejména jejich dětem.

Postní almužna 2016

Výtěžek postní almužny v roce 2016v celé řevnické farnosti činí : 13 865 Kč.

Každá korunka, která se našla v kasičkách, byla použita na pomoc lidem, kteří se dostali do tíživé životní situace. Za peníze byly nakoupeny zejména školní pomůcky pro děti žijící v potřebných rodinách.