O farní charitě a kontakt

Měl jsem hlad, a dali jste mi najíst, byl jsem na cestě a ujali jste se mě, měl jsem žízeň a dali jste mi napít, byl jsem nahý a oblékli jste mě.

Farní charita Řevnice byla založena při Římskokatolické farnosti Řevnice v roce 1991. V současné době funguje na čistě dobrovolnické bázi, nemá žádné zaměstnance.

Naše farní charita se zaměřuje na pomoc lidem v těžké životní situaci. Pravidelně pořádá Tříkrálovou sbírku a Postní kasičku s cílem podpořit rodiny a jednotlivce, kteří se z různých příčin dostali do hmotné nouze. Od roku 2022 se na jaře a na podzim zapojujeme do celostátní akce Sbírka potravin a z této sbírky podporujeme lidi v tíživé životní situaci v našem okolí (matky s dětmi, staří a opuštění lidé, dlouhodobě nemocní). V době záplav zapůjčujeme zaplaveným lidem vysoušeče zdiva a pomáháme jim.

Prosíme všechny zájemce, kteří by mohli nabídnout své síly a schopnosti a věnovat trochu svého času druhým, aby se zapojili do činnosti naší farní charity.

Prosíme vás, kteří sami potřebujete pomoci nebo víte o potřebách druhých v našem okolí, abyste farní charitu kontaktovali a informovali. Nebojte se ozvat, jsme tady pro vás. Nejlépe na e-mail: [email protected] nebo někomu ze zástupců farní charity v kostelech naší farnosti.

Farní charita Řevnice
Řevnice, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 20
IČ 45845271
Číslo účtu: změna čísla účtu