Nabídka pomoci pro seniory

Datum:
Čas :
Místo :

Nabídka pomoci pro seniory

Epidemie koronaviru představuje riziko především pro seniory. Těm se doporučuje zůstávat doma a vyhýbat se místům, kde je větší množství lidí. Pro důchodce, kteří nemají možnost zajistit si některé základní potřeby s pomocí příbuzných, může být tato situace těžko řešitelná.

Proto jsme připraveni spolu s našimi dobrovolníky nabídnout cílenou pomoc např. s nákupy, zajištěním pochůzek (lékárna, pošta) a podobně. Zřídili jsme také telefonní linku 724 288 051, kam mohou lidé zavolat, pokud potřebují výše uvedenou pomoc.

Cílem této nabídky je umožnit lidem, kteří jsou případnou infekcí nejvíce ohroženi, aby mohli být doma a omezili riziko nákazy. Nechceme proto nabízet například návštěvy, protože to může být samo o sobě rizikové.

V tuto chvíli máme k dispozici dvě desítky dobrovolníků, kteří jsou připraveni během současné koronavirové epidemie pomoci.

Pokud víte o osobách ve vaší obci, které takovou pomoc mohou potřebovat, prosím, kontaktujte nás, a my je propojíme s dobrovolníky z jejich nejbližšího okolí (pokud možno s takovými, které by mohli znát osobně).

Pomoc organizuje spolek Na jedné vlně z.s. se sídlem ve Všenorech.